U bevindt zich hier » Startpagina » Algemeen Nieuws » Geldkwartet van JONG&ZO op de NIBUD site
Gerelateerde links:
Geldkwartet van JONG&ZO op de NIBUD site
woensdag 14 september 2011
Op de website van het NIBUD werd een blog geplaatst over het geldkwartet ontwikkeld door Jeroen Schotting in opdracht van JONG&ZO
Lees hieronder de hele blog
Kwartetten over geldzaken
Anna van der Schors, wetenschappelijk medewerker, 09 september 2011
Het is ontzettend leuk om te zien welke goede ideeën lokaal en regionaal worden uitgevoerd om jongeren beter met geld om te leren gaan. Zo ontwikkelde het advies- en projectbureau Jong&Zo een 'Cash-kwartet'.
Lokale initiatieven voor jongeren
Tijdens een landelijke dag over jongerenwerk in Nederland kwam ik in contact met Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland in Waddinxveen. Het advies- en projectbureau Jong&Zo (onderdeel van STJJMH) ontwikkelt daarbinnen allerlei projecten, trainingen en materialen, onder andere op het gebied van jongeren en geld.
Het zou mooi zijn als deze projecten landelijk geïmplementeerd kunnen worden, zodat niet iedereen het wiel opnieuw hoeft uit te vinden. Helaas hebben we daarvoor binnen het Nibud vaak ook niet de mogelijkheden en middelen voor.
Maar daarom is het wel leuk om een inkijkje te bieden in dit aanbod. Anja Grootveld van Jong&Zo vertelt over het initiatief van een kwartet over geldzaken.
Wat is het? Voor wie?
"Cashkwartet is een educatief spel voor leerkrachten, jongerenwerk en alle professionals die zich bezighouden met het voorbereiden van jongeren op hun toekomst. Dit spel bevordert de communicatie over geldzaken en zet jongeren aan tot nadenken over hun eigen gedrag en inzicht. Door 'gewoon een spelletje te doen' krijgt de professional op een laagdrempelige manier de mogelijkheid om jongeren te bevragen en met elkaar te praten over hun financiële situatie."
Hoe kwamen jullie op het idee?
"De laatste jaren is het opnieuw duidelijk geworden dat het voor jongeren niet zo eenvoudig en vanzelfsprekend is om zelfstandig zorg te dragen voor een gezonde financiële basis. Vaak verwachten we dit wel van hen, zonder ons af te vragen of wij ze de basiscompetenties die daarvoor kunnen zorgen wel hebben meegegeven."
"Omdat er naar onze mening tot op heden geen adequate, laagdrempelige middelen te verkrijgen waren om samen met deze specifieke doelgroep aan de slag te gaan, is in nauwe samenwerking tussen onze jongerenwerker en budgetcoach Jeroen en een aantal van deze jongeren dit kwartet ontwikkeld."
Wat vinden jongeren ervan?
"De jongeren waarmee het spel is gespeeld zijn enthousiast. Het is ten eerste gewoon een leuk spelletje, maar daarnaast leiden de vragen en stellingen in het kwartet tot leuke discussies. Een jongere wilde zelfs achteraf een afspraak met Jeroen maken om zijn financiën op orde te brengen.
De jongere bepaalt uiteindelijk zelf of het bij een leuk spelletje blijft of dat we dieper ingaan op het onderwerp."
Wat doen jullie nog meer?
"Als Jong&Zo geven we trainingen aan o.a. jongerenwerkers, we ontwikkelen preventieactiviteiten, maken een jongereninformatiesite, geven advies aan gemeenten en organisaties en nog veel meer, kijk maar op Jongenzo.nl."
Wat is jullie ambitie?
"Onze ambitie is om het jongerenwerk nog meer kwalitatief op de kaart te zetten en met onze projecten een bijdrage te leveren aan de positieve ontwikkelingen van jongeren."
18/05/2012 Trainers en sportclubs onderschatten pestgedrag
Trainers onderschatten de omvang van het pesten op hun sportvereniging en overschatten het...
16/05/2012 Aanbieding voortgangsbrief stelselwijziging jeugd 'Geen kind buiten spel'
NIEUW! Jong & Zo Adviesbureau:
Eigenzinnig en ondernemend met de focus op jeugd.
Lees meer»